Βύρωνας & Μαλακάσα 2 & 3 Οκτωβρίου

Συνεχίσθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο (2 & 3/10) στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα και στο σκοπευτήριο Μαλακάσας οι Πανελλήνιοι Αγώνες στα αγωνίσματα Αεροβόλων Παίδων και Πυροβόλων Εφήβων.

Δύο μετάλλια ο Δημητρίου

Όντας τέταρτος στο πιστόλι σπορ την περασμένη εβδομάδα ο Αλέξανδρος Δημητρίου (ΣΛ Ζευς) είχε «σειρά» για να ανέβει στο βάθρο. Ανέβηκε μάλιστα δύο φορές, αφού αναδείχθηκε νικητής στο Ελεύθερο πιστόλι, με το συναθλητή του Παναγιώτη Μαστραντώνη να κατακτά το ασημένιο μετάλλιο και τον Πέτρο – Μάριο Λαμπρινάκο (Νίκανδρος) το χάλκινο. Το δεύτερο μετάλλιό του ήταν το ασημένιο στο πιστόλι standard.

Τρίτη διάκριση για τον Κασούμη

Μετά τα μετάλλια (χρυσό και ασημένιο) της περασμένης εβδομάδας ο Δημήτριος Μάνος – Κασούμης (ΕΑΣΟ Α. Κασούμη), κατέκτησε την πρώτη θέση και στο πιστόλι standard Εφήβων. Στο βάθρο μαζί του οι Αλέξανδρος Δημητρίου και Απόστολος Στάθης στη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα, αμφότεροι συναθλητές στη Σ.Λ. Ζευς.